E-LEM-ENTY AR city game

(English below)

Z okazji obchodów setnych urodzin Stanisława Lema, często sięgającego do teorii gier, przygotowaliśmy interaktywną grę miejską. Citylighty w przestrzeni krakowskiego Starego Miasta stały się planszą, dzięki której można było się wybrać w kosmiczną podróż międzyplanetarną, inspirowaną niesamowitymi wyprawami kosmicznymi Ijona Tichego, bohatera Dzienników Gwiazdowych Stanisława Lema. W rozszerzonej rzeczywistości zaprojektowanych przez Ariego Dykiera animacji odkrywa się pięć planet, a na nich ukryte E-LEM-ENTY. Po skompletowaniu wszystkich elementów, gracz otrzymuje zaskakującą i jedyną w swoim rodzaju nagrodę!

Aktywne citylighty umieszczone były w Krakowie w dniach 1-15 października na wiatach przystanków komunikacji miejskiej : Teatr Słowackiego, Stary Kleparz, Plac Inwalidów, Dworzec Główny Wschodni i Zachodni.

Gra miejska E-LEM-ENTY zrealizowała Fundacja Photon w ramach obchodów Roku Lema 2021.

Koncepcja:  Elwira Wojtunik, Zuraida Buter, Popesz Csaba Láng
Koordynacja i programowanie: Popesz Csaba Láng
Animacje: Ari Dykier
UX: Keun Kindred
UI: Lena Malecha
Produkcja: Fundacja Photon

Wszelkie prawa zastrzeżone.

On the occasion of the celebration of the centenary of Stanisław Lem, who often used game theory, we have prepared an interactive city game E-LEM-ENTS in the space of the city of Krakow. Illuminated billboards in the area of Krakow’s Old Town became the game board, thanks to which it was possible to experience interstellar adventures!
E-LEM-ENTS is a game that takes you on a virtual interplanetary journey, inspired by the amazing cosmic expeditions of Ijon Tichy – the main character of Stanisław Lem’s Star Diaries novel. The aim is to discover five planets around the city with hidden E-LEM-ENTS in the Augmented Reality animations designed by Ari Dykier. The award was a surprising and one of a kind!
Active points on billboards at the bus/tram stops was available from 1st-15th Oct 2021 in Krakow: Teatr Słowackiego, Stary Kleparz, Plac Inwalidów, Dworzec Główny Wschodni i Zachodni.

The city game E-LEM-ENTS was developed by the Photon Foundation as part of the celebration of the Year of Lem 2021.

Concept: Elwira Wojtunik, Popesz Csaba Láng, Zuraida Buter
Coordination & programming: Popesz Csaba Láng