Spacer AR po Krakowie | Krakow ARtour
mobile app

Switch to English version

Spacer AR po Krakowie. Stare miasto od nowa.
Aplikacja mobilna AR

 

Spójrz na krakowskie Stare Miasto z nowej perspektywy. Poza podziwianiem widoków zastanów się, jakie lekcje na temat przyszłości Krakowa można wyciągnąć z jego historii. W jaki sposób Kraków może jednocześnie inspirować artystów, jak i upamiętniać ich w przestrzeni miasta? Gdzie zapisać aspiracje i marzenia miasta? Albo znaleźć miejsce dla nowego przemysłu? Czy wszystko musi do siebie pasować? Czy godło kamienicy może zainspirować większą różnorodność krakowskiego biotopu?

Podpowiedzi i odpowiedzi znajdziesz na krakowskim Starym Mieście, które dzięki wyjątkowej aplikacji mobilnej Spacer AR po Krakowie odkryje pominięte historie czy niezauważalne budynki. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) wybierzesz się na wielowątkową wycieczkę szlakiem dwudziestowiecznej architektury Starego Miasta Krakowa ku zrównoważonej przyszłości.

Spacer powstaje we współpracy z krakowskim studiem BudCud, które specjalizuje się w tworzeniu różnorodnych, nieformalnych  środowisk przestrzennych, pełnych referencji i kodów kultury.

Koncepcja i koordynacja projektu: Elwira Wojtunik, Popesz Csaba Láng
Opracowanie merytoryczne: BudCud
UX: Popesz Csaba Láng
UI: Milena Malecha

Polityka prywatności

Premiera aplikacji odbędzie się podczas otwarcia Festiwalu Sztuki Cyfrowej Patchlab 23 października 2020. Od tego dnia  bezpłatna aplikacja Spacer AR po Krakowie będzie dostępna w AppStore / Google Play.

 

Projekt powstaje w ramach krakowskiego programu “Kultura Odporna”